Život v obcích – spolky

  • Z hlediska vybavenosti území kulturními zařízení jsou v obcích zajištěny základní kulturní možnosti.
  • Spolkový život v obcích je podpořen řadou společenských událostí, jichž je na území MASMK pořádáno velké množství. Působí zde široká škála organizací (kulturní, sportovní, zájmové, ekologické, volnočasové), které významně ovlivňují dění v obcích i regionu samotném.
  • V obcích sledovaného území jsou stále dodržovány kulturní tradice a zvyky, příkladem může být kácení máje nebo pálení čarodějnic.
  • Mezi nejvýraznější organizace, které na území MASMK figurují, patří sdružení Horní mlýn (hornimlyn.cz, lokální ekonomiky, regionální rozvoj, ochrana přírody), Sdružení Renesance krajiny a ZO ČSOP Ponikva (ochrana přírody, péče o přírodní rezervace, regionální rozvoj), Barvínek (www.barvinek.net, implementace místní Agendy 21, komunitní rozvoj a plánování, poradenství, ekovýchova), Ekologické středisko Lipka, pracoviště Rychta (www.lipka.cz(rychta), Drnka (www.drnka.org, ekologie, rozvoj tradic), Sdružení pro Černou Horu (www.sceho.estranky.cz, lokální projekty a rozvoj) či Občanské sdružení Bousín a Repechy (regionální rozvoj, komunitní plánování).
  • Z celostátních zájmových sdružení pro děti a mládež dominují Junák – svaz skautů a skautek ČR (15 obcí a zvláštní jednotka Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn) a zejména Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
  • Území je relativně dobře vybaveno prostorami pro sportovní vyžití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Moravský kras jinak- strategie komunitně vedeného rozvoje území 59 obcí.